Sayın Kullanıcılarımız,

Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri'nin abone olduğu elektronik kaynakları,  Beytepe ve Sağlık Bilimleri Yerleşkelerindeki makinalarınızdan -IP kontrollü- olarak kullanabilirsiniz. HÜ e-posta hesabınız varsa, bu e-kaynaklara Kampus dışından da erişebilirsiniz.

Makinalarınızın proxy ayarlarını aşağıdaki bilgilerle düzenlerseniz Hacettepe Kütüphaneleri e-kaynaklarına erişebilirsiniz


Proxy ayarları için tıklayınız.

Not: Kullanıcı adı ve şifre olarak Hacettepe e-posta adresinizin kullanıcı adı ve şifresi kullanılacaktır.

Kütüphane kaynaklarına erişim amacıyla hizmet veren “Proxy Sunucusu” yenilenerek, kullanımınıza sunulmuştur. Ancak bağlantılarda problemlerle karşılaşma olasılığı nedeniyle proxy ayarları yapılan “browser” üzerinden internete çıkış önerilmemektedir.  Bunun nedeni daha güvenli internet kullanımı amacıyla üniversitemiz tarafından geliştirilen güvenlik politikalarıdır. Bu tür bir sorunla karşılaşmamak için; kütüphane kaynaklarına eriştiğiniz browser ile, internete çıktığınız browser’ ın farklı olması önerilmektedir.  (Örnek: Firefox üzerinden Proxy ayarlarınızı yaptıktan sonra, Internet Explorer ya da Google Chrome aracılığıyla internet erişimini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.)